Jak kupić tańsze książki szkolne?

ABC ucznia - podręcznik do gimnazjum
Niemal wszyscy rodzice, którzy kupują swoim dzieciom książki do szkoły, uważają, ze są one stanowczo za drogie. Tym bardziej w obecnych czasach jest to duży problem, ponieważ jeszcze parę lat temu była możliwość wielokrotnego wykorzystania tych samych książek, dzięki czemu młodsze dzieci korzystały z tych, które wcześniej rodzice kupili dla starszego rodzeństwa. Obecnie rzadko jest to możliwe, ponieważ książki są często zmieniane. Ministerstwo Edukacji Narodowej stale obiecuje zmiany w tej materii, ale sprawa ciągle odwleka się w czasie.

Na szczęście można zrobić wiele, by kupić taniej na przykład podręczniki do gimnazjum. Przede wszystkim, kupując nowe książki, warto szukać tańszych sklepów. Najprościej jest oczywiście zaopatrzyć się w nie w księgarni, jednak często jest to najdroższe miejsce. O wiele taniej może być w Internecie, warto zatem popatrzeć w różnych księgarniach internetowych, różnice w cenach mogą być bardzo znaczące.

Jeśli zaś jest możliwość kupienia książek używanych, to sprawa jest znacznie ułatwiona. W szkołach często organizowane są kiermasze książek, można też znaleźć w miastach specjalne punkty, które skupują i sprzedają używane książki. Ceny są bardzo korzystne. Używane podręczniki można również dostać w antykwariatach i w Internecie, na przykład w serwisach aukcyjnych.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz